Systemy gry w Ruletke online
Kasyno Ruletka nie bez powodu nazywana jest królową kasyn. Jest jedną z najstarszych gier hazardowych, dzięki której w ogóle rozwinął się rynek kasyn na całym świecie. Kiedy tworzono pierwsze takie domy hazardu, była ona jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych gier. Do dziś w wielu naziemnych kasynach jest ona traktowana jako priorytet, a najwyższe wygrane obok video slotów czy pokera padają właśnie na tym magicznym kole. Nie da się ukryć, że zapewne wiele osób chciałoby dowiedzieć się nieco więcej o strategii w ruletce, dzięki której można mieć o wiele większe szanse na wygrane.
Ruletka jest jedną z gier, które dają nam największe prawdopodobieństwo wygranej. Przy najprostszym zakładzie na kolor lub liczbę parzystą lub nieparzystą mamy blisko 50 na 50 procent szans na wygraną. Jednak taki zakład daje nam niższe wygrane. Dlatego też wiele osób żywo interesuje się sposobami na wygrane w bardziej ryzykownych zakładach. Postaramy się pomóc poprzez omówienie konkretnych strategii.
Rodzaje strategi
System Martingale’a
Na chwilę obecną System Martingale’a jest najbardziej popularnym i najprostszym systemem gry w ruletkę. Często nazywa się go również opcją podwajania stawek. Jest to system, który sprawdza się nie tylko w ruletce, lecz także tych grach, sytuacjach, gdzie mamy do czynienia tylko z dwójką możliwych opcji. W tym wypadku podczas gry w ruletkę mamy do wyboru obstawienia koloru czerwonego lub czarnego, liczb parzystych lub nieparzystych, że kulka upadnie na polach 1-18 lub 19-36. W ten oto sposób nasze szanse powinny wynosić mniej więcej 50 procent. Nie musimy być w trakcie gry konsekwentni w przypadku wyboru konkretnej opcji. Możemy w związku z tym naprzemiennie wybierać czarne lub czerwone lub jedną ze wspomnianych opcji. Naszą konsekwencją w tym systemie musi być podwajanie stawki za każdym razem, kiedy przegrywamy. W ten oto sposób możemy nawet przy 10 przegranych z rzędu, za 11. razem wygrać wszystkie postawione pieniądze plus mieć w zanadrzu jeden zakład więcej w kieszeni. To bardzo popularny system, jednak nie gwarantuje on wysokich wygranych. Na większe pieniądze możemy liczyć tylko przy dużej stawce, jednak wymaga to znacznie większego budżetu.
Możemy również pomyśleć o wielkim Martingale. Różnica z podstawową strategią polega na tym, że w przypadku przegranej nie tylko podwajamy stawkę, lecz także do puli dodajemy wartość naszego podstawowego, pierwszego zakładu.
System d’Alambert
Przez graczy często stosowany jest również System d’Alambert. Jest on nieco modyfikacją wspomnianego przed chwilą sposobu gry. Także i w tym wypadku wybieramy tylko jedną z dwóch opcji, co daje nam większe szanse na wygrane. Jeśli przegrywamy do naszego zakładu dokładamy jeden żeton. Jeśli wygrywamy, następny zakład pomniejszamy również o jeden żeton. W ten oto sposób również koniec końców możemy być o jeden żeton do przodu. To dobra strategia na początek, kiedy poznajemy system gry, a przy tym nie ryzykujemy zbyt wiele. Minusem z pewnością są niskie wygrane, gdyż przy zmiennym szczęściu będzie to mała końcowa stawka w portfelu.
System Fibonacciego
Jest to kolejny bezpieczny system, który wymagać od nas będzie niewielkiego nakładu sił, decyzji. Wykorzystywany jest w nim znany matematyczny ciąg, który został wymyślony przez włoskiego uczonego. Polega on na tym, że kolejna liczba musi być sumą dwóch poprzednich. Taki ciąg prezentuje się następująco: 0,1,1,2,3,5,8,13,21,34,55,89… itd. dzięki takiemu systemowi gry dowiemy się, ile żetonów powinniśmy zaryzykować przy następnym ruchu w przypadku porażki a ile w przypadku wygranej. Jeśli przegrywamy podnosimy stawkę o kolejną liczbę ciągu. Jeśli się nam poszczęści, to z zakładu odejmujemy ostatnie dwie postawione sumy. Warto dodać, że taki ciąg jest nieskończony, jednak nam do strategii przyda się pierwszych 10, kilkanaście cyfr. Również i w tym wypadku wybieramy między prostym zakładem z dwoma możliwymi opcjami.
System 63
System 63 polecany jest tym osobom, które liczą na nieco większe wygrane. Dotychczas mieliśmy do czynienia z bezpiecznymi metodami, które w razie zmiennego szczęścia przynosiły nam niskie zyski. Jest to system, którego nazwa wzięła się z naszych szans na wygrane. Otóż wynoszą one w przybliżeniu właśnie 63 procent. Decydujemy się w nim na obstawienie 2 z 3 opcji w grze. Tyczy się to tuzinów lub słupków. Nie mamy tutaj 66,6 procent z tego względu, iż musimy dodać do systemu 0 lub również 00 w przypadku ruletki amerykańskiej.
Również i w tym wypadku konieczna będzie progresja obstawiania. Jeżeli nasz pierwszy zakład o wartości jednego żetonu na dwa tuziny nie powiódł się, to w następnej kolejności konieczne będzie postawienie po 3 żetony na dwa z trzech tuzinów. W przypadku następnej porażki będzie to po 9, itd. Jednak nie musimy się obawiać, gdyż w przypadku wygranej i tak będziemy do przodu. Według przeprowadzonych badań prawdopodobieństwo, że w 4 losowaniach z rzędu nie wygramy wynosi zaledwie 1,84 procent, a przy 5 to już tylko pół procenta!
System Wayne’a
Następny w naszym zestawieniu jest System Wayne’a. Nazwisko trochę znajome? Otóż został on zaczerpnięty od nazwiska znanego amerykańskiego aktora. W przypadku tej konkretnej strategii przy każdym obstawianiu potrzebować będziemy 10 żetonów. Musimy je jednak odpowiednio rozdzielić. Po jednym żetonie kładziemy na wybrany z numerów ze środkowego słupka. Następnie na rogu każdego z naszych numerów także kładziemy żeton, dzięki czemu mamy zaznaczonych aż 16 pól. Dzięki temu całość naszego zakładu z 10 żetonami to aż 18 pól. Jeśli kulka padnie na numer z zewnętrznych rogów naszego systemu, będziemy zaledwie jeden żeton do tyłu. Jeśli jednak będzie to numer pomiędzy rogami naszego zakładu, to automatycznie zyskamy 8 żetonów. Najwięcej liczyć możemy w chwili, kiedy wylosowany zostanie jeden z naszych podstawowych numerów, albowiem wtedy zyskujemy aż 62 żetony. Według statystyki jesteśmy w stanie wygrywać przynajmniej co drugi obrót kołem ruletki. To bardzo interesujący system, jednak warto podejść do niego z głową, jak i mieć naszykowane trochę więcej gotówki. Niektórzy gracze zalecają łączenie go z podstawowymi systemami, o których pisaliśmy na początku.
Co jeszcze możemy wykorzystać?
Wymienione systemy strategii w ruletce to nie wszystko, co możemy znaleźć dla siebie. Na przestrzeni ponad 100 lat opracowanych zostało całkiem sporo innych systemów. Zaliczyć możemy do nich między innymi: Labouchere, Oscar's Grind , system Shauna, 5 numerów, 2 i więcej, 2 w górę, 2 w dół, system 4 spinów, system ruletki Kanon, Superior, Parlay, Bally's, system 7 rogów czy też Charlotte. Warto również i o nich nieco poczytać, dzięki czemu zawsze będziemy mieć całkiem sporo strategii w zanadrzu.